چگونه شلوار جین باکیفیت بخریم؟
ویژگی‌های شلوار جین یا لی باکیفیت چیست؟⭐

ویژگی‌های شلوار جین یا لی باکیفیت چیست؟

شلوار جین که با نام لی هم شناخته می شود، یکی از محبوب ترین انواع پوشش در بین خانم ها و آقایان است که در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد. اگر تا به حال یکی از انواع با کیفیت شلوار جین را تهیه کرده باشید، متوجه دوام بسیار بالا و عمر طولانی آن هم شده اید. همین مساله محبوبیت این پارچه را در بین استفاده کنندگان بیش تر کرده است.

از سویی به راحتی می توان شلوار جین را با استایل های مختلف هماهنگ کرد و به جذابیت ظاهر خود افزود. البته باید به وجود انواع تقلبی و بی کیفیت شلوار جین در بازار هم اشاره کرد که فاقد عمر بالا و دوام طولانی می باشد. به همین دلیل به هنگام خرید شلوار جین باید به مرغوب بودن کالا و کیفیت خوب آن توجه نمود. در این صورت شلواری که تهیه می کنید، تا مدت های طولانی یار کمد لباس شما خواهد بود.

اما از کجا می توان به مرغوبیت شلوار پی برد؟ ویژگی‌های شلوار جین یا لی باکیفیت چیست؟  در این مطلب، نکاتی را به منظور شناخت بهتر شلوار جین و خرید بهترین نوع آن به شما یادآور می شویم.

جدیدترین محصولات

 

شناسایی شلوار لی با کیفیت
شناسایی شلوار لی با کیفیت

تاریخچه شلوار جین

استفاده از شلوار جین سابقه بسیار طولانی دارد و به مد این روزها محدود نمی شود. جین نوعی پارچه با نام اصلی دنیم (Denim) است که ضخامت و زبری زیادی دارد و به همین علت دوام آن را تشدید می شود. جین یک کلمه فرانسوی است که از عبارت bleu de Gênes به معنای آبی از جنوا آمده است.

در بررسی تاریخچه شلوار جین باید گفت که در ابتدا از این پارچه تنها در تولید لباس کار برای ملوانان استفاده می شد. اما بعدها به علت دوامی که داشت در تولید انواع لباس های کار که به کیفیت و ضخامت بالا نیاز داشت، از آن بهره گرفته شد.

جذابیت این پارچه راه را برای استفاده جوانان و در ادامه کلیه افراد جامعه از این پارچه گشود و اکنون می توان ادعا کرد که تقریبا اکثر افراد حداقل یک شلوار جین در بین لباس های خود دارند. در کشور ما این پارچه را با نام لی نیز می شناسند.

باید گفت که لی نام یکی از برندهای تولید کننده شلوار جین است و استفاده از آن برای این شلوارها را همه گیر کرده است. اما اگر بخواهیم یک شلوار جین با کیفیت و دوام بالا خریداری کنیم، باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟

شناسایی شلوار باکیفیت

قطعا کسی دوست ندارد که هزینه خرید شلواری را بپردازد که دوام خوبی نداشته و پس از مدت کوتاهی از استفاده، دچار تغییر فرم و افت کیفیت شود. اما گاهی تشخیص اینکه کدام شلوار یا لباس از کیفیت بالایی بهره مند است و کدام نه، کار راحتی نیست.

اگر فاکتورهای شناسایی شلوار باکیفیت را بدانید، طبیعتا یکی از بهترین انواع آن را خریداری می کنید و از جنس عالی آن لذت خواهید برد. اما جنس نامرغوب در مدت زمان کوتاهی حالت خود را از دست می دهد یا حتی در محل دوخت آن پارگی هایی ایجاد می شود.

در ادامه این مطلب، بهترین فاکتورها برای شناسایی شلوار باکیفیت را لیست کرده ایم تا به هنگام خرید شلوار جین، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. باید اشاره کرد که شلوارهای جین انواع مختلفی دارند که با رنگ، طرح و مدل های مختلف فروخته می شوند. مواردی که در ادامه عنوان می شود، کلی بوده و برای همه این مدل ها کاربرد دارد.

خرید با کیفیت ترین شلوار جین
خرید با کیفیت ترین شلوار جین

شلوار با وزن بیشتر را انتخاب کنید

شاید اصلی ترین راه شناسایی شلوار باکیفیت را باید وزن آن دانست. همان طور که اشاره شد، پارچه دنیم، دارای ضخامت و زبری زیادی است و همین ویژگی آن، علت استفاده اولیه برای نیروی کار بوده است. حال در بازار شاهد شلوارهای جینی هستیم که با این ویژگی پارچه دنیم، همخوانی ندارند و ضخامت و زبری در آنها مشاهده نمی شود.

این شلوارها عمر طولانی برای شما نخواهند داشت و از کیفیت خوبی هم بهره مند نیستند. برای درک بهتر این مفهوم، کافی است چند مدل مختلف شلوار جین را در دست بگیرید تا به خوبی متوجه اختلاف وزن آنها شوید. برای بهره مندی از خریدی باکیفیت و مرغوب، شلوار با وزن بیشتر را انتخاب کنید.

این سنگینی شاید در نگاه اول، سبب ایجاد ناراحتی در تن شود، اما تضمینی بر کیفیت بالای محصول است. از سویی پس از چند بار شست و شو مقداری از زبری پارچه کاهش پیدا می کند و راحتی و لطافت را در شلوار خود مشاهده خواهید کرد.

شلواری با دوخت‌های منظم، دقیق و با‌کیفیت انتخاب کنید

دوخت شلوار هم تا حد زیادی تعیین کننده کیفیت بالای محصول است. شلوار جین با کیفیت، دارای دوخت منظم و دقیق با استفاده از نخی محکم است. برای درک بهتر این موضوع، به هنگام خرید شلوار جین، نگاهی به دوخت های کناری شلوار و جیب های آن بیندازید. آیا دوختی که در این قسمت ها مشاهده می کنید، منظم و یکدست است؟ در این بخش ها شاهد کشیدگی نخ، باز بودن درز و یا پارگی نیستید؟ آیا در دوخت این نواحی، بیرون زدگی و بی نظمی خاصی را مشاهده می کنید؟

اگر شلوار شما از نوع باکیفیت باشد، سازنده آن کلیه این موارد را در دوخت لحاظ کرده است. بنابراین می توانید به سادگی متوجه مرغوبیت شلوار جین شوید. هم چنین شما با ایجاد کشیدگی در محل دوخت شلوار می توانید به استحکام دوخت آن پی ببرید. اگر در این قسمت ها، با مواردی نظیر بی نظمی و کیفیت پایین مواجه شدید، از خرید آن محصول صرف نظر کنید.

توجه به دوخت محکم درهنگام خرید شلوار جین
توجه به دوخت محکم درهنگام خرید شلوار جین

برای مشاهده قیمت و خرید کوله پشتی دانش آموزی کلیک کنید.

فاکتور کشش را در شلوارهای جین در نظر بگیرید

پارچه دنیم به خودی خود فاقد خاصیت کشسانی است، اما امروزه و با توجه به همه گیر شدن استفاده از این پارچه ها و تقاضا برای شلوار جین کشی، تولید کننده ها برای تامین نیاز مصرف کننده، مجبور به استفاده از جین با خاصیت کشسانی شده اند. این نوع مخصوص از شلوارهای جین به ویژه در بین بانوان طرفداران زیادی دارد، زیرا معمولا جین های کشی، از نوع جذب هستند و طرفداران این دسته، بانوان می باشند. اما کشسانی شلوار جین تا چه حد مجاز می باشد و چگونه به آن پی ببریم؟

شما می توانید با مطالعه برچسب محصول که معمولا در دوخت داخلی آن وجود دارد، میزان کشسانی شلوار مد نظر خود را مشاهده کنید. توصیه می شود که این میزان از 2 درصد بیش تر نباشد، چون در این صورت شلوار به سرعت فرم خود را از دست داده و نشانی از بی کیفیتی آن است. درصد کشسانی شلوار را معمولا با عباراتی چون لاکرا (Lycra)، اسپندکس (spandex) و یا استرچ (stretch) تعیین می کنند و شما با خواندن درصد کشسانی بودن شلوار، می توانید به کیفیت آن پی ببرید.

طرح و ظاهر شلوار جین را در نظر بگیرید

اگرچه ظاهر شلوار جین مساله ای کاملا سلیقه ای است، اما نکاتی در آن وجود دارد که دانستن آنها می تواند به شناسایی شلوار باکیفیت منجر شود. در بررسی طرح و ظاهر شلوار جین ابتدا به دکمه ها و زیپ آن دقت کنید. دکمه ها و سگکی که آنها را نگه می دارد، باید محکم و با کیفیت باشند تا شلوار عمر بیش تری داشته باشد.

در شلوارهای جین با کیفیت و اصل، معمولا نام تولید کننده بر روی دکمه درج شده است که می تواند نشانی از مرغوبیت کالا باشد. از سویی زیپ شلوار هم باید دارای دوخت مناسب و منظم باشد و زیپ به راحتی بالا و پایین رود. زیپ شلوار باید با پایین آوردن دسته آن، قفل شده و مانع از حرکت روان زیپ به سمت پایین شود که این فاکتور در شلوارهای بی کیفیت مشاهده نمی شود.

وجود یک نوار پارچه در دوخت داخلی بخش کمر شلوار که به منظور جذب عرق تعبیه می شود، نشان از کیفیت بالای محصول دارد که در هر شلواری مشاهده نمی شود.

توجه به کیفیت بالای زیپ هنگام خرید شلوار جین
توجه به کیفیت بالای زیپ هنگام خرید شلوار جین

نتیجه گیری

در یک جمع بندی باید گفت که شلوار جین با توجه به پارچه دنیمی که در آن استفاده می شود، دارای عمر و دوام بسیار بالایی است. اما امروزه با تولید محصولات بی کیفیت، خرید شلوار جین نیازمند دقت بیش تری است تا جنس مرغوبی را تهیه کنیم و بتوانیم تا مدت ها از آن استفاده کنیم.

در نظر گرفتن وزن بالای پارچه مهم ترین فاکتور است که نشان از اصل بودن پارچه دنیم آن می باشد. از سویی توجه به دوخت مناسب در بخش های مختلف و منظم و محکم بودن آن می تواند فاکتور دیگری برای بررسی هنگام خرید باشد. اگر قصد خرید جین کشی دارید، باید به درصد کشسانی آن دقت کنید تا محصولی بی کیفیت به شما فروخته نشود.

با در نظر گرفتن این فاکتور ها می توان اطمینان داشت که محصول خریداری شده تا مدت ها برایتان کار کرده و از کیفیت و مرغوبیت قابل قبولی بهره می برد.

✔️برای مشاهده قیمت و خرید کیف دانش آموزی کلیک کنید.⭐