جینگولو مگ

چند نوع شلوار لی داریم؟

چند مدل شلوار جین داریم؟

چند نوع شلوار لی داریم؟

شلوار جین به دلیل استفاده راحت و قابل ست شدن با سایر لباس ها، مورد استفاده بسیاری از ماست. شلوار های لی در ابتدای ورود به بازار در شکل های راسته یا دمپا گشاد عرضه می شدند. اما امروزه مدل های جدیدی مثل بوت کات، اسکینی، مام استایل و… به بازار وارد شد و این شلوار ها در مدل ها و رنگ های متنوع  تولید و عرضه می ‌شود. با توجه به اینکه می توان از شلوار جین در مهمانی ها، سرکار، دانشگاه و محیط های آموزشی، فضاهای رسمی و  … استفاده کرد، طرفداران زیادی برای این لباس خاص و شیک وجود دارد. اما هر کدام از انواع این شلوار مناسب مکان خاصی است و بهتر است با کسب آگاهی در این زمینه به استایل خود، تناسب ببخشیم. در زیر به بررسی شلوار های لی می پردازیم که مناسب مردان و زنان است و بیش تر مورد استفاده بانوان قرار می گیرد.

آشنایی با انواع مدل شلوار جین

آشنایی با انواع مدل شلوار جین

با انواع شلوار جین آشنا شوید

در یک دسته بندی کلی می توان شلوار جین را با توجه به نوع دوخت و مدل آن تقسیم نمود. اینکه شلوار دارای مدل راسته است یا جذب و نحوه دوخت آن از بالا تا پایین، تعیین کننده نوع این لباس می باشد. در این قسمت بر این اساس، شما را با انواع این لباس آشنا کرده و برای خرید شلوار جین راهنمایی تان خواهیم کرد.

شلوار لی اسکینی جذب

 شلوار جین اسکینی یا جذب همان طور که از نامش مشخص است، از بالا تنه تا پایین تنگ بوده، به طوری که با پوشیدن این شلوار بدن شما کاملاً دیده می شود. شلوار های اسکینی عمدتا از جنس کتان و کشی و الاستین دوخته می شود. در بازار شلوار لی اسکینی جذب مناسب آقایان و بانوان در طرح های متنوع به فروش می رسد. این شلوار ها به دلیل تنگ بودن بیش تر مورد پسند بانوان است و در مجالس، مهمانی، دورهمی و… پوشیده می شود. این مدل شلوار ظاهر و اندام افراد را شیک نشان می دهد. یک نوع از این شلوار ها، شلوار اسکینی کراپ است که ویژگی هایی شبیه به شلوار اسکینی دارد. اما فرق آن این است که مچ پای آن ها مقداری بالا تر است که در واقع به آن ها شلوار قد ۹۰ می گویند. این شلوار ها را می توان با چکمه یا پوتین پوشید تا تیپ شما زیبا و شیک تر شود. از طرفی به دلیل آن که مچ پای شلوار جین شکل ظاهری بهتری دارد، با پوشیدن انواع صندل ها می تواند برای خانم ها زیبا تر باشد.

 

شلوار لی سیگاری

 شلوار لی سیگاری به زبان انگلیسی  Cigarette Jean شناخته می شود. این مدل شلوار ها در مقایسه با سایر شلوار های لی معمولی گشاد تر هستند و به گونه ای است که از بالا تنه تا قسمت ران تنگ و از قسمت ران به پایین به مقدار کم گشاد تر است. شلوار های سیگاری قدی معادل ۹۰ دارند و مناسب بانوان است و می توان آن را با انواع کفش و صندل ها پوشید.

شلوار لی راسته

این مدل شلوار ها در زبان انگلیسی straight شناخته می شود. شلوار های راسته تقریبا شبیه شلوار های سیگاری هستند و تنها تفاوت آن ها در قسمت پای شلوار است، به طوری که پا به راحتی از مچ عبور می کند و قدشان نسبت به شلوار های سیگاری بلند می باشد‌. شلوار های لی راسته به دو شکل تولید می شوند که یکی از مدل های آن از قسمت باسن تنگ و پایین آن گشاد تر است. مدل دوم آن طوری دوخته شده است که از قسمت  بالا تا پای شلوار راسته می باشد. این شلوار ها بیش تر مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که تپل هستند و همچنین برای تیپ های راحتی و خیابانی گزینه مناسبی است. اگر این مدل را بهترین شلوار جین نخوانیم، قطعا باید آن را در زمره کاربردی ترین انواع شلوار لی دانست که داشتن آن برای هر شخصی الزامی و کاربردی است.

شلوار جین راسته، محبوب و کاربردی

شلوار جین راسته، محبوب و کاربردی

شلوار لی دمپا

شلوار های دمپا در زبان انگلیسی wide Leg نامیده می شود. این مدل شلوار ها بیش تر مورد پسند افرادی قرار می گیرد که پای بلند و لاغری دارند. نوع اول این شلوار ها به طوری دوخته شده است که کمر بلندی دارد و پایین شلوار یک وجب بالای مچ قرار می‌ گیرد. نوع دیگر شلوار های دمپا به طوری طراحی شده است که پای آن بر روی کفش قرار می گیرد. مناسب ترین کفش برای شلوار های دمپا صندل است که می توانید تیپ مهمانی، هنری و مجلسی با آن ها بزنید.

شلوار جین دمپا، مناسب استایل مجلسی

شلوار جین دمپا، مناسب استایل مجلسی

شلوار لی بوت کات

 شلوار جین بوت کات از جمله شلوار هایی محسوب می شود که بیش تر مورد استفاده بانوان قرار می گیرد. شاید برایتان سوال باشد که پای این شلوار به طوری گشاد بوده که ممکن است مورد پسند افراد قرار نگیرد ولی در واقع این گونه شلوار ها پرطرفدار ترین مدل به شمار می روند. زیرا ظاهر افراد را شیک و مجلسی نشان می دهد. مدل این شلوار به گونه‌ای است که از بالا تنه تا قسمت زانو جذب بوده و از زانو تا پای شلوار همانند مثلث گشاد است. اگر می ‌خواهید استایل زیبایی با شلوار بوت کات داشته باشید، باید آن را با نیم بوت یا چکمه بپوشید. شلوار بوت کات قد بلندی دارد و اگر از این شلوار در کمد دارید می توان آن را با صندل های پاشنه بلند ست کنید تا استایل شیکی داشته باشید.

شلوار لی زاپ دار

هنگامی که به بیرون می روید، شاید این مدل شلوار ها به چشمتان خورده باشد. شلوار های زاپ دار در برخی از نقاط دارای پارگی هستند که موجب دیده شدن رنگ پا می شود. شلوار های زاپ دار از جمله مدل های خاصی به شمار می رود که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این مدل شلوار ها مناسب بانوان بوده و بیش تر برای استایل های کژوال، اسپرت و هنری مناسب است. با خرید شلوار جین زاپ دار، می توانید استایل خود را متفاوت تر از همیشه کرده و جوان پسند و امروزی به نظر برسید.

شلوار جین زاپ دار، مدرن و امروزی

شلوار جین زاپ دار، مدرن و امروزی

شلوار لی ملوانی

 زمانی که برای خرید به فروشگاه می روید، شاید شلوار هایی را دیده باشید که جیب هایی در جلو دارند. به این مدل شلوار ها، شلوار لی ملوانی گفته می شود. گاهی اوقات به جای جیب در جلو از دکمه به صورت افقی استفاده می کنند. شلوار های ملوانی از قسمت زانو تا پا گشاد هستند و بیش تر در مجلس، یا به عنوان شلوار راحتی و خاص پوشیده می شود.

شلوار لی گشاد

 شلوار های گشاد یا Loose مناسب افرادی است که باسن بزرگی دارند. زیرا این نوع شلوار ها از بالا تنه گشادی برخوردارند و بیش تر مورد پسند آقایان و جوانان امروزی که تیپ خاص، اسپرت و کژوال می زنند، می باشد.

شلوار جین گشاد، مناسب استایل های راحت و کژوال

شلوار جین گشاد، مناسب استایل های راحت و کژوال

شلوار لی پاکتی

 این مدل شلوار ها در قسمت پا مقداری به داخل تا خورده و دوخته شده است که به آن شلوار لی پاکتی گفته می شود. این شلوار ها مناسب ترین گزینه برای داشتن استایل شیک و مجلسی به شمار می رود. شلوار لی پاکتی مناسب بانوان و دختران امروزی بوده و برای تمام اندام ها از جمله گلابی، سیب، ساعت شنی و…. مناسب و ایده آل است.

شلوار لی لوله تفنگی

شلوار جین لوله تفنگی از جمله شلوار هایی محسوب می شود که مناسب افرادی است که ران های بزرگ و پای لاغری دارند. پوشیدن شلوار لوله تفنگی در افراد چاق شاید کمی با دشواری همراه باشد و در این صورت فشار زیادی به کشاله ران وارد می شود. شلوار های جین لوله تفنگی را می توان روزانه در فعالیت های مختلف پوشید ولی شاید کمی احساس راحتی را از شما سلب کند. یکی از تفاوت های این شلوار با سایر شلوار لی ها آن است که مقدار تنگی در زیر زانو زیاد بوده و قسمت باسن گشاد تر است، البته شلوار هایی که جذب هستند از بالا تنه تا پای شلوار تنگ است و اندام احساس راحت بودن ندارد.

شلوار لی مام استایل

این گونه شلوار ها برای بانوان و دختران جوان گزینه منحصر به فردی است و می توانید با شلوار لی مام استایل تیپ زیبا و جذابی داشته باشید. از این مدل شلوار ها در زمان قدیم به عنوان لباس راحتی استفاده می کردند و امروزه مورد استفاده بانوان مدرن قرار گرفته است. شلوار های مام استایل فاق بلندی دارند و به همین دلیل کمر بانوان را زیبا و لاغر نشان می دهد و برخی افراد در مجالس و مهمانی ها این شلوار را با تیشرت کوتاه و کراپ تاپ می پوشند تا کمرشان دیده شود.

راحت ترین استایل های روزانه با شلوار جین مام استایل

راحت ترین استایل های روزانه با شلوار جین مام استایل

شلوار لی بوی فرند

شلوار جین بوی فرند از جمله شلوار هایی محسوب می شود که از قسمت بالا تنه تا پای شلوار راسته بوده و ممکن است احساس کنید این شلوار برای شما بزرگ است. این نوع شلوار از ترکیب دو شلوار راسته و بگی دوخته شده است و می توان به کمک آن ظاهری هنری و متفاوت ایجاد کرد.

شلوار لی گرل فرند

یکی از شلوار های کلاسیک، شلوار لی گرل فرند می باشد. شلوار های گرل فرند بر خلاف شلوار بوی فرند گشاد نمی باشد و البته قد این شلوار ها کوتاه بوده و به اندازه ی یک وجب از مچ پا بالاتر است.

شلوار لی فاق بلند

این مدل شلوار ها همان طور که از نامش مشخص است، فاق بلند تری دارند. شلوار فاق بلند مقداری در قسمت فاق تنگ است و بدن را خیلی شیک و اندامی نشان می دهد. این مدل شلوار لی هم برای آقایان و بانوان مناسب بوده و به دلیل راحت بودن پرفروش ترین و بهترین شلوار به شمار می‌ رود.

شلوار های جین فاق بلند

شلوار های جین فاق بلند

شلوار های فاق کوتاه

شلوار های فاق کوتاه از جمله شلوار هایی به شمار می روند که بیش تر مورد پسند ورزشکاران و افرادی که شکم لاغر و سیکس پکی دارند، می باشد. شلوار فاق کوتاه همان طور که از نامش مشخص است به اندازه ۵ سانتی متر پایین ناف قرار می گیرد و خرید شلوار جین فاق کوتاه بسیار متداول است.

نتیجه گیری

ما شلوار های مختلفی داریم که هر یک از آن ها در مناسبت و محیط های مختلف مانند فضای رسمی، دوستانه و… استفاده می شود.  شلوار هایی با مدل مام استایل، بوی فرند، دمپا گشاد و سایر مدل ها از این قبیل هستند. برای خرید هر کدام از این شلوار ها می توانید به وب سایت جینگولو مراجعه نمایید و محصولی با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری نمایید. این شلوار ها در طرح، رنگ و مدل های متنوع تولید و عرضه می شود و کاربران می توانند به وب سایت فروشگاهی جینگولو مراجعه کرده و شلوار لی مورد علاقه خود را به سبد خرید اضافه کنند. قیمت شلوار جین در این سایت به صرفه و اقتصادی است و از سویی کیفیت بالای آن باعث می شود تا بتوانید مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

سوالات متداول درباره انواع شلوار جین

چند مدل شلوار جین داریم؟

شلوارهای لی با توجه به دوختی که دارند، به مدل های مختلفی تقسیم می شوند. این شلوارها می توانند راسته، جذب و یا گشاد باشند و نام های مختلفی از قبیل اسکینی، بوت مات، دمپا گشاد، بوی فرند، گرل فرند، سیگاری، مام استایل، پاکتی، ملوانی و … بر روی آنها گذاشته شده و در این مطلب با جزئیات به شرح آنها پرداخته شده است.

مناسب ترین شلوار جین برای مهمانی ها کدام است؟

اگرچه کاملا به سلیقه و استایل شما بستگی دارد که از چه شلوار جینی برای مهمانی استفاده کنید، اما می توان در یک نگاه کلی، شلوارهای جذب، دمپا گشاد و بوت کات را گزینه های مناسبی برای مهمانی ها عنوان کرد.

قیمت شلوار جین چقدر است؟

قیمت این نوع از لباس با توجه به پارچه ای که در آن به کار برده شده است، دوختی که دارد و برند تولید کننده، متفاوت خواهد بود. با این حال شما می توانید بهترین کیفیت در شلوارهای جین را به همراه قیمتی بسیار مناسب، در سایت جینگولو مشاهده و در صورت نیاز اقدام به خرید اینترنتی شلوار جین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *