نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی
نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی⭐✅

نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی

در این مطلب قصد داریم تا در مورد نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی، اطلاعات کار آمد و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. هدف از بررسی در این مقاله، صرفا دادن دیدگاهی بهتر و اطلاعاتی مهم در رابطه با خرید و یا انتخاب کوله پشتی کوهنوردی است.

همانطور که مستحضر هستید، کوله پشتی ها انواع و اقسام مختلفی دارند که تفاوت های زیادی در آنها وجود دارد، از جمله این تفاوت ها میتوان به مواردی همچون برند، رنگ، سایز، طرح و نوع کاربری و… اشاره کرد. در این مقاله میخواهیم به کلیت کوله پشتی های کوهنوردی و همچنین تفاوت ها و قابلیت های آن ها بپردازیم.

بررسی نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی از آن حیث مورد اهمیت است که یک گزینش صحیح می تواند به دست یابی شما به تجربه ای لذت بخش از کوه نوردی، سفر و طبیعت گردی منجر شود.از سویی اگر در انتخاب کوله پشتی خود نکات لازم را در نظر نگرفته و خرید خود را به انجام برسانید، ممکن است با مشکلاتی نظیر جای ناکافی، ناراحتی در حمل کوله، باز شدن دوخت و خراب شدن سریع آن و … مواجه شوید. به همین دلیل می توانید با کسب اطلاعات کافی و آگاهی از نکات مهم در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی، بهترین گزینه را برای خود برگزینید.

نکاتی مهم برای خرید کوله پشتی کوهنوردی
نکاتی مهم برای خرید کوله پشتی کوهنوردی

جدیدترین محصولات

 

انتخاب کوله پشتی کوهنوردی خوب

برای خرید و انتخاب کوله پشتی کوهنوردی خوب لازم است 8 مورد مهم و حیاتی را در نظر داشته باشید و بررسی کنید، چرا که امروزه برای خرید کوله پشتی کوهنوردی موارد متعددی وجود دارد. ولی، مشخصات کوله پشتی کوهنوردی خوب، طبیعتاً نقطه تمایزی برای انتخاب آن است. البته خوب بودن یا نبودن در کوله پشتی کوهنوردی، کاملا به کاربری شما از این وسیله بازمی گردد.

  •  اولین نکته حائز اهمیت در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی خوب جنسیت است، که خب طبیعتاً بسته به طرح ، نوع و مواردی این چنینی تفاوت ها قابل مشاهده است.
  • دومین مورد حجم یا همان لیتر کوله پشتی است که نسبت به نوع کاربری شما موارد مختلف و زیادی وجود دارد. پس قبل از خرید کوله پشتی، تعیین نوع کاربریتان بسیار حائز اهمیت است.
تعیین هدف خرید کوله پشتی قبل از اقدام
تعیین هدف خرید کوله پشتی قبل از اقدام

 

  • سومین نکته در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی خوب که جزو نکات کمتر دیده شده است و شاید توجه آنچنانی به آن نداشته باشید، میزان وزنی است که آن کوله میتواند تحمل کند. انتخاب درست و استاندارد در این مورد، در شرایط سخت و خاص بیشتر خودش را نشان می دهد.
  • چهارمین مورد انتخاب نوع کاربری است، به این منظور که انتخاب کوله پشتی در شرایط حرفه ای متفاوت است. به طور مثال کوله پشتی کوهنوردی با کوله پشتی دره نوردی، همچنین با کوله پشتی صخره و سنگ نوردی نیز متفاوت است. پس انتخاب نوع فعالیت به صورت حرفه ای نیز مهم است.
  • پنجمین مورد نیز سایز قدی کوله پشتی است، به این دلیل که تناسب بین قد شما با کوله پشتی بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد. به این شکل که اگر قد متوسطی دارید، ولی نیاز به کوله پشتی با حجم زیاد هم  دارید، سعی کنید انتخابتان کوله پشتی های عریض تر، با قد کوتاه تر باشند.
  • ششمین مورد راحتی  شما و همینطور قسمت عضلات سر شانه و فیله کمرتان است. به خاطر این که بحث راحتی در این مورد بسیار مهم و قابل اهمیت است. در صورت راحت نبودن فیله کمر و یا سر شانه، به مرور زمان امکان آسیب های جدی و جبران ناپذیر ایجاد خواهد شد.
  • هفتمین مورد میزان سنگینی کوله پشتی کوهنوردی است که به طبع در کنار کیفیت خوب، وزن پایین کوله پشتی میتواند هم در هنگام ورزش و هم در استفاده طولانی مدت آسیب و خستگی کمتری را به دنبال داشته باشد.
  • هشتمین و آخرین مورد نیز کیفیت خوب کوله پشتی است‌. جدای از کار کرد طولانی مدت، کیفیت خوب، قابلیت استفاده در شرایط سخت را به شما میدهد و در موارد خاص میتوان تضمین کرد که کیفیت کوله پشتی از حیاتی ترین نکات انتخاب کوله پشتی خوب است. به طور مثال هنگام استفاده در شرایط خاص، پارگی یا موارد این چنینی سختی مسیر را برای کاربر دو چندان خواهد کرد.
راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی
راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

 

خرید کوله پشتی کوهنوردی

پس از بررسی این بخش متوجه شدیم که کوله پشتی کوهنوردی از چه المان هایی باید پیروی کند و در حین انتخاب کوله پشتی خوب به چه نکاتی لازم است توجه شود. سایت جینگولو مجموعه ای از بهترین کوله پشتی ها را در وزن، رنگ و اندازه های گوناگون برای شما گردآوری کرده است.

این اطمینان به شما داده می شود که کلیه کوله پشتی های این سایت، دارای شرایط نام برده می باشند و شما قادر خواهید بود به یکی از بهترین کوله پشتی های کوه نوردی بازار دسترسی پیدا کنید. خرید کوله پشتی کوهنوردی از جینگولو در کنار بهره مندی از کیفیت عالی، دوخت خوب، زیبایی و ظرافت، از قیمت های ایده آلی هم بهره می برد. شما با پرداخت قیمتی مناسب و اقتصادی، قادر خواهید بود به کوله پشتی حرفه ای کوهنوردی دسترسی پیدا کنید.

منظور از لیتر در کوله پشتی

ممکن است شما هم هنگام خرید کوله پشتی کوهنوردی، اصطلاح کوله پشتی ۲۰ لیتری یا ۳۰ لیتری به گوشتان خورده باشد. البته طبیعی است ک اولین بار این واژه ها برای تمامی کاربران گنگ و نا مفهوم به نظر بیاید. همانطور که خیلی از شماها متوجه شده اید، منظور از لیتر در کوله پشتی در واقع واژه ای برای مقیاس اندازه گیری کوله پشتی است. یعنی این که کوله پشتی چه اندازه گنجایش دارد‌.

در واقع میزان حجم فضای داخلی کیف را به صورت لیتر بیان میکند.(1000lit=m^3) البته در عمل از مواردی همچون 10-45 یا 10-55 نیز استفاده میشود که این نوع بیان نشان دهنده دو جیب اصلی برای کیف است که بطور مثال یکی دارای حجم 45 لیتر است که جیب اصلی و بالایی است و دیگری که معمولا در بخش پایینی کیف قرار دارد و دارای حجم 10 لیتری است. البته جیب دومی معمولا فضایی برای قرار گرفتن کیسه و وسایل خواب است.

در انتخاب حجم باید به این موارد توجه زیادی کرد، زیرا برای هر کاربری حجم های مختلفی در نظر گرفته شده است. به صورتی که معمولا از حجم 15 لیتر کوله های کوهنوردی شروع میشوند تا حجم 75 لیتر و یا بالاتر که در واقع این موضوع به ما مفهوم طراحی کیف از کوهنوردی دو ساعته تا چند روزه را میرساند. پس هنگام خرید بسته به کاربری انتخاب حجم هم بسیار حائز اهمیت است.

خرید کوله پشتی متناسب با نوع و زمان سفر
خرید کوله پشتی متناسب با نوع و زمان سفر

برای مشاهده قیمت و خرید کیف دانش آموزی کلیک کنید.

جمع بندی

به صورت کامل میتوان گفت قبل از خرید کوله پشتی کوهنوردی لازم است ابتدا نوع کاربری، فعالیت و همینطور زمان فعالیت را تعیین کنید و سپس به نکات گفته توجه و آن ها را مورد بررسی قرار دهید، تا بتوانید به صورت حرفه ایی ورزش خود را با نهایت آسودگی و راحتی انجام دهید. به عنوان سخن آخر میتوان گفت برای ورزش حرفه ای باید ابتدا دیدگاه حرفه ای داشت.

با تشکر از اینکه همراه ما بودید و امیدواریم که اطلاعات خوب و مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم تا بتوانید با دیدگاه باز تر و بهتری کوله پشتی مورد استفاده خود را انتخاب کنید.

سوالات متداول درباره خرید کوله پشتی کوهنوردی

برای خرید کوله پشتی کوهنوردی خوب باید به چه مواردی توجه کنیم؟

اولین نکته توجه به گنجایش کوله پشتی است که بتواند پاسخ گوی نیاز شما باشد. اگر هدفتان کوله کشی و سفرهای چند روزه است، باید نسبت به خرید کوله های بزرگ تر اقدام نمایید. جنس خوب و بادوام، جا دار بودن بخش های مختلف کوله، راحتی قرار گیری آن بر روی دوش، طول کوله پشتی و … از دیگر نکاتی است که باید حین خرید به آن توجه داشته باشید.

از کجا می توانیم بهترین کوله پشتی کوهنوردی را تهیه کنیم؟

شما می توانید با خیالی آسوده خرید کوله پشتی کوهنوردی خود را به سایت جینگولو بسپارید. این سایت با دارا بودن طیفی از جذاب ترین و با کیفیت ترین کوله های مخصوص کوهنوردی می تواند رضایت دایره گسترده مصرف کنندگان را جلب کند.

قیمت کوله پشتی کوهنوردی چقدر است؟ 

قیمت کوله های مخصوص کوهنوردی با توجه به جنس، ابعاد و گنجایش آنها متفاوت خواهد بود. خبر خوب آنکه سایت جینگولو عرضه کننده متنوع ترین و با کیفیت ترین کوله پشتی کوهنوردی است که آنها با را قیمتی استثنایی و رقابتی عرضه می کند.

برای مشاهده قیمت و خرید کوله پشتی دانش آموزی کلیک کنید.